SİMA OTOMOTİV

Hakkımızda

Renault ile Dacia otomotiv markalarının yetkili servis ve yetkili satıcısı olan
SİMA OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
ÇORUM Merkez’de ve 2 adet bağlı noktası ile AMASYA Merzifon ve YOZGAT Sorgun’da hizmet vermektedir.

Biz Kimiz?

Sima Otomotiv Sanve Tic.A.Ş. 1989 yılında başlamış olduğu otomotiv sektöründe o günden bu güne Renault-Mais Yetkili Satıcı olarak Renault ve Dacia marka araçların satış ve servis faaliyetini sürdürmektedir.

Ayrıca plazamız içerisinde sigortacılık faaliyetlerini yürüten ve dört adet sigorta şirketi ile anlaşmalı Uğurcan Sigorta Aracılık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. ünvanlı şirketimiz 1997 yılında faaliyetine başlamış bulunmaktadır.

Yine plazamız içerisinde 150 adet Araç filosu ile günlük ve operasyonel kiralama çözümleri ile Sima Oto Kiralama Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. ünvanlı şirketimiz 2011 yılından belli günümüzün önde gelen sektörlerinden oto kiralama faaliyetine devam etmektedir.

Kurucumuz Hacı Mustafa KILIÇ tarafından temelleri 1926 yılında atılan ve ilk işimiz olan tekstil faaliyetimizi Merkezi Bursa ilinde bulunan U.S.K. Tekstil San.ve Tic.Ltd.Şti.’nde maxidecore markası ile  mefruşat imalatı yapmakta, USK Pazarlama Dış Tic.A.Ş. ünvanlı şirketlerimiz ile pazarlama faaliyetini ülke çapında devam ettirmekteyiz.

Tesisimiz

10.000 m2 alan sahip tesisimiz; Ankara Yolu 4.Km No:168 Merkez/ÇORUM adresinde hizmet vermektedir..

Yaklaşık 2.000 m2 alana kurulmuş “showroom”umuzda Renault ve Dacia markalarına ait en geniş ürün gamını inceleyebilir, deneme sürüşü gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte ihtiyacınıza ve işinize en uygun ticari araçlarımızı da showroomumuzda yakından tanıyabilirsiniz.

İkinci el araç almayı düşünüyorsanız 1.000 m2 kapalı alan ve 3.000 m2 açık otoparkımız içinde yer alan 2.el araç bölümümüzde portföyümüzdeki araçları inceleyebilirsiniz.

Yaklaşık 3.000 m2 alana kurulu servisimiz en güncel ve en modern teçhizatla donatılmıştır. Çevreye saygılı ve çevreyi koruyan tesisimizde atık yönetimi yapılmaktadır. Tüm atıklarımız doğaya zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmektedir. Onarım metotlarımız ve kullanılan malzeme aracınızın değerini kaybetmeden uzun yıllar zinde kalmasını sağlamaktadır.

Mekanik bakım ve onarım bölümümüzde aynı anda 10 adet araç, karoseri bölümümüzde aynı anda 10 adet araç hizmet alabilmektedir. Boya bölümümüzde çevreye duyarlı su bazlı ürünler kullanılmakta olup, sahip olduğumuz astar ve boya kabinleri boya işleminin en iyi şekilde aracınızın değerini arttırmak için kullanılmaktadır.

60 araçlık otoparkımızda park yeri arama kargaşasından uzak, huzurlu bir şekilde aracınızı park edebilirsiniz.

Yedek parça depomuzda ihtiyacınız olan parçalara kolaylıkla ulaşabilir, yedek parça ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde çözersiniz.

Neden Biz?

30 Yıldır Markanın bilgi birikimine en üst seviyede sahip olan Sima Otomotiv, sıcak bir ortamda otomobilinizden keyif almanız, yıllarca Renault ve Dacia kullanmanız için çalışıyor.

Hizmetlerimizi Sorgun ve Merzifon’da bulunan bağlı noktalarımızın desteği ile güçlü bir hizmet ağı kurarak en iyi koşullarda sunmaya çalışmaktayız.

Servis kalitesi; servisimiz ISO 9001 sertifikalıdır ve müşteri memnuniyetimiz sürekli takip edilmektedir.

Renault/Dacia Ticari ve Binek araçlarının en geniş seçeneklerini mağazamızda bulabilirsiniz.

Filo ekibimiz gerek satış aşamasında gerekse servis aşamasında siz ve firmanız için optimum çözümleri üretmektedir.

Üstyapılı araçlarda ihtiyacınıza uygun ürün çözümleri sağlıyoruz.

Bakım onarım hizmetimiz, randevu alınmasından başlayarak aracınızın teslim aşamasına kadar gerçek profesyonellerin elindedir.

Mağazamızda veya servisimizde beklemeyi tercih etmeniz durumda sizler için hazırlanmış özel alanlarda dinlenebilir, TV seyredebilir, kablosuz internet hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Aracınızı adresinizden alıp, bakımını yaptıktan sonra yine size teslim ediyoruz.

Karoseri, hasar onarımları; servisimiz pek çok sigorta firması ile anlaşmalı olup en hızlı ve en kaliteli onarım işlerini gerçekleştirirken evrak işlerini de sizin adınıza takip etmektedir.

Yedek parça ve aksesuar hizmetimiz; referans bazlı yedek parça stoğumuz aracınızın hareketsiz kalmasını engellemek için hizmetinizdedir.

Hareketsiz durumlarda kullanımınıza sunulmak üzere bekleyen Artı Oto hizmetimiz mevcuttur.

Ekibimiz

55 kişiden oluşan profesyonel ekibimiz gerek satış hizmetimiz gerekse servis hizmetimizde size en iyi ortamda, en iyi koşullarda ve ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri oluşturmak için çalışıyorlar.

Konusunda uzman kişilerden oluşan ekibimiz tüm faaliyetlerde en iyi hizmeti sunabilmek için yılda 1.200 saatin üzerinde eğitim görüyor.

Fatih Mehmet KILIÇ – YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Alper CENGİZ – RENAULT SATIŞ MÜDÜRÜ

İsmail Hakkı ÇAKAR – DACİA SATIŞ MÜDÜRÜ

Abdulkadir ARICI – 2.EL SATIŞ MÜDÜRÜ

Ahmet Reha BÜYÜKCELEP – SATIŞ SONRASI MÜDÜRÜ

Murat KARSLIOĞLU – MUHASEBE VE İDARİ İŞLER YÖNETİCİSİ

Bağlı Noktalarımız

Hekimoğlu Motorlu Araçlar – Sorgun/YOZGAT
Pol-Sa Motorlu Araçlar – Merzifon/AMASYA